6. 7. 2012
Mladší muž a starší žena

Mladší muž a starší žena

Po rozchodu s partnerem to chce změnu…nejen muž si může najít mladší ženu, ale i zhrzené něžné pohlaví má právo na mladého „kolouška“.

„Měla bys to taky zkusit. Funguje to naprosto skvěle. Věř mi. Jsem šťastná, že jsem potkala Jardu, i když je o dvacet let mladší“, říkala mi kamarádka Věra u třetí dvojky bílého vína v pizzerii, kde jsme seděly už tři hodiny.

 „Ne, to nejde. Pochop, že dvacetiletý milenec a stará bába, je pro naši společnost nepřijatelná představa.

 

Proč?

 1.    Zažité zvyklosti

Ještě donedávna patřil k zažitým zvyklostem v našich krajích názor, že v mileneckém nebo manželském páru by měl být muž starší než jeho partnerka. Dnes se téměř jedna třetina žen ve věku mezi čtyřiceti a sedmdesáti se schází s mužem mladším o deset a více let.

 2.    Zastaralá dogmata

Pokud k někomu cítíte upřímnou lásku a přátelství a druhý to pociťuje stejně, nenechte se vykolejit všeobecnými zastaralými dogmaty a jděte si za svým cílem. Naučte se naslouchat svoji vlastní intuici a občas vybočte ze stáda.

 3.    Záleží na výchově v dětství

Muže mladšího o deset a více let, najdeme nejčastěji ve vztazích s materiálně zajištěnými ženami. Takové ženy také uhranou mladšího partnera svým sebevědomím, menšími vrtochy než jeho vrstevnice a současně určitou mateřskou péčí. Problém nikdy není ve věku partnera, ale v jeho výchově. Pokud hledá mladší muž ve starší ženě svoji matku a naopak, vztah může vydržet dlouhé roky. Mladší muž se starší ženou doroste.

 4.    Stará neznamená ošklivá

Ženy mají stále více možností, jak vypadat atraktivně a žádaně téměř v každém věku. Využívají plastické operace, liposukce, lifting, dále fitness centra a samozřejmě zdravé stravování. A to si mladší partner na ženě cení.

 5.     Úspěch a sebevědomí

V přítomnosti mladšího milence žena omládne, stává se vyrovnanější a působí sebevědoměji na okolí. Otevírají nové možnosti, cítí se úspěšnější

 6.    Sex klape na výbornou

Starší ženy jsou pro mladé muže zajímavé také v otázce sexuální, jsou zdrojem zkušeností a nebojí se experimentovat. Po čtyřicátém roku svého života je žena nejvíc sexuálně aktivní, stejně tak jako muž po dvacátém roce. Starší ženy jsou sexuálně náročnější, takže je vyhledávají muži, kteří se chtějí něco přiučit a zároveň nechtějí škemrat jednou týdně o sex u osmnáctileté slečny. Předpokládají, že u zralé ženy najdou vždy otevřenou náruč. Většinou ji najdou.

 7.     Co imponuje ženám v tomto vztahu:

Starší ženy milují na mladších partnerech větší spontánnost, flexibilitu a smysl pro dobrodružství, který muži ve starším věku většinou postrádají. Zanedbatelný není ani sex, který si užívají naplno.

 8.    Co imponuje mužům v tomto vztahu:

Mladším mužům se líbí vyzrálost a životní zkušenosti starších partnerek a to nejenom sexuální. Obdivují na nich životní nadhled.

 9.    Kdy to může skřípat:

Vážnějším problémem bývá, že mladší muž může chtít založit svoji rodinu a s ní spojené děti. V tomto ohledu vztah mnohdy samozřejmě zaskřípe a mladší muž se vydá jiným směrem.

 

10. Vytěsňujte myšlenky na budoucnost

Je nutné nechat budoucnost zcela otevřenou a neřešit, co bude za týden, za rok…. V tomto vztahu žijte „tady a teď“. Nikdy si nenechte nalhávat myšlenky okolí. Společnost se ještě stále dívá na vztahy, kdy jsou partneři od sebe příliš věkově vzdáleni, s nedůvěrou.

Komentáře k článku

vložit komentář

Přihlaste se a své reakce můžete odeslat rychleji a snadněji.

captcha