16. 5. 2012
Sexuální předehra - cesta k orgasmu

Sexuální předehra - cesta k orgasmu

Někdy na ni nemáte čas ani chuť, ale v 90 % právě sexuální předehra dokáže udělat z milování pořádný zážitek.

Tak jako patří sex k lásce, tak k sexu náleží milostné předehry. Hledejte tu, která bude nejvíc bavit vás i partnera. Každý je jiný a do sexuálního varu nás můžou přivést různé věci. Někoho vzrušuje představa spoutaných rukou, někomu se podlamují kolena při něžném líbání ušních lalůčků a jiného dokonale nevnadí třeba striptýz.

Mužská a ženská role

Sexuální předehry jsou dnes možná důležitější než kdykoli dřív. Jak se totiž mění ženské a mužské role, tak právě předehra může vyrovnat energie a síly v páru. Pro ženy je předehra klíčovým prvkem pro zvýšení hladiny oxytocinu - hlavního ženského hormonu, který umožňuje při intimním styku s partnerem cítit to, po čem tak toužíme - spojení.

Sbližuje a uvolňuje

Ženy, kterým muž nedopřává sexuální předehru po ní většinou ve skrytu duše touží. Je to logické, muž se obvykle vzruší hned, ale ženy potřebují na správné naladění i dokonalý orgasmus mnohem více času. Podle některých průzkumů dokonce až dvacet minut. Předehra je velmi důvěrná a intimní hra, která může mnohem víc sblížit a uvolnit.

Dlouhodobé vztahy

Sexuální předehra dokáže rozvířit vlny i v dlouhodobém vztahu, který už upadá do stereotypu. Ženy totiž dosahují podle výzkumů orgasmu při souloži pouze asi ve 30 % případů. Jestliže pro vás platí rovnice sex = soulož, je na čase rozvíjet své sexuální know-how, ženskou sexualitu a mnohem hlubší druh intimity. Například pomocí masturbace nebo sexuální předehry. Chce to sice trochu odvahy, ale stojí to za to. Objevování vlastního těla a erotických požitků s partnerem vás začne rychle bavit.

Jak si užít sexuální předehru:

Mluvte spolu

Ukažte svému partnerovi co vám dělá dobře, co byste chtěli vyzkoušet, co vás nejvíce vzrušuje a jak vás dovede k orgasmu. Tohle vás i partnera nažhaví na následné sexuání hrátky. O svých potřebách je třeba mluvit a hledat společné cesty. Pokud si myslíte, že partner všechno vytuší, jste na nejrychlejší cestě, jak skončit v náruči milence.

Jemné dotyky

Jemné dotýkání navzájem na nejrůznějších místech, které dokonce ani nutně nemusí přerůst v sex, dokáže parnera pěkně vydráždit a ještě objevíte skrytá místa touhy. Naučte se vnímat své pocit i energii partnera, která vám ukáže správnu cestu, jak dosáhnout vyvrcholení.

Hrátky ve sprše

Svůdná mokrá těla dokážou vyvolat nauvěřitelnou touhu po vzrušení. Ne nadarmo se všechny sexuální hračky prodávají skrze reklamní kampaně s mokrým nahým tělem. Sex ve sprše přitom také patří k nejoblíbenjěším sexuální požitků.

Tanec

Oblíbená hudba je často spuštěčem rozkoše v mozkovém centru. Pak už jen stačí přidat doteky, partnerovu oblíbenou vůni a tajemství sexuální přitažlivost máte v kapse. Někdy si všimněte, kolik milostných filmových scén začíná tancem.

Masáž

Z ankety vyplynulo, že až sedmdesátčtyři procent mužů a žen má právě masáž jako nejoblíbenější sexuání předehru. Pokožka rozplývající se pod jemnými prsty nasáklými oleje je mnohem citlivější, masáž spojená s letmými dotyky intimních míst tak často může vést až k dosažení orgasmu.

Striptýz

Jen sebevědomá žena spokojená s vlastním tělem dokáže předsvést žhavý striptýz. Snažte se tak překonat počáteční stud, a navnaďte svého partnera na správnou sexuání vlnu. Po chvilce zjistíte, že celá situace začíná vzrušovat i vás. 

Sexuální hračky

Když vám už dojdou nápady a nejste úplně na začátku vztahu, nabídněte partnerovi použití erotických hraček. Na trhu je v dnešní době neskutečné množství druhů, určitě najdete nějakou, která bude vyhovovat oběma. Vydejte se tak co nejdříve na společný nákup.

(istockphoto.com)

Komentáře k článku

vložit komentář

Přihlaste se a své reakce můžete odeslat rychleji a snadněji.

captcha